fbpx Filologiczny oferuje najpopularniejsze kierunki na UG! Studiuj z nami! | Wydział Filologiczny

Filologiczny oferuje najpopularniejsze kierunki na UG! Studiuj z nami!

Wydział Filologiczny prowadzi najpopularniejsze kierunki na Uniwersytecie Gdańskim! Sprawdź i studiuj z nami m.in. obce języki i kulturę!

8 kierunków prowadzonych przez Wydział Filologiczny znalazło się w pierwszej 15. najbardziej popularnych kierunków studiów stacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich w rekrutacji na rok akademicki 2021/2022 na Uniwersytet Gdański:

1. Filologia angielska – 12,43 kandydatów na jedno miejsce,
  2. Skandynawistyka – 8,97 kandydatów na jedno miejsce.
  3. Zarządzanie instytucjami artystycznymi menadżerska – 8,44,
  4. Produkcja form audiowizualnych – 8,20,
  5. Sinologia – 7,69,
  6. Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej – 7,52,
  7. Amerykanistyka – 6,40,
  8. Cultural Communication - 5,56.

Rekrutacja na Wydział Filologiczny

O przyjęcie na rok akademicki 2021/2022 aplikowało lub nadal ubiega się łącznie blisko 30 tys. kandydatów, a Uniwersytet Gdański przyjął na I rok studiów I stopnia prawie 12 tysięcy studentów. Dołącz do społeczności Wydziału Filologizcznego na którym na 24 kierunkach studiuje prawie 3,5 tysiąca studentów Absolwentów studiów humanistycznych I stopnia zapraszamy na 13 kierunków prowadzonych na studiach II stopnia (magisterskich). Więcej informacji znajdziesz w tabeli poniżej:

poniedziałek, 31 stycznia 2022 roku, 10:13