fbpx I miejsce w konkursie Akademickiego Budżetu Obywatelskiego: Park Kieszonkowy przy budynku Neofilologii | Wydział Filologiczny

Park Kieszonkowy przy budynku Neofilologii projekt Aleksandry Hołomej, pracowniczki Dziekanatu Wydziału Filologicznego, zajął I miejsce w konkursie Akademickiego Budżetu Obywatelskiego w kategorii projektów pracowniczych. Projekt wart prawie 50 tys. złotych zostanie zrealizowany na częściowo zagospodarowanym terenie zielonym dziedzińcu budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego.

Parki kieszonkowe to element zielonej strategii wielu polskich i europejskich miast, cieszące się coraz większym uznaniem wśród mieszkańców i idealnie wpasowują się w ideę zrównoważonego rozwoju. Te przyjazne przestrzenie są miejscem dającym chwile wytchnienia w otoczeniu przyrody. Podobne miejsce, którego głównym celem jest zagospodarowanie terenu zielonego i stworzenie przyjaznej strefy integracji studentów i pracowników Wydziału Filologicznego, powstanie w ciągu 2023 roku przy budynku Neofilologii. Park kieszonkowy to przede wszystkim przestrzeń zachęcająca do aktywności, sprzyjająca spotkaniom w przerwach między zajęciami, to również poprawa mikroklimatu i estetyki przestrzeni publicznej.

Oli Hołomej, naszej niezwykle aktywnej społecznie Koleżance, serdecznie gratulujemy i nie możemy się doczekać wydziałowej zielonej przestrzeni relaksu.

Wyniki głosowania: https://ug.edu.pl/news/pl/4247/strefy-wypoczynkowe-park-kieszonkowy-i-przestrzen-do-cwiczen-znamy-wyniki-akademickiego-budzetu?fbclid=IwAR2LWWTsjAQ2ljxZfL7sb05rBEo4Ohi7ij4tLxqAYx0QagQQ1haGJQUeg30

Galeria zdjęć z rozstrzygnięcia nagród w konkursie Akademickiego Budżetu Obywatelskiego:

zzzzzzzzzzzzz

środa, 9 listopada 2022 roku, 10:39