fbpx Prodziekan dr Urszula Patocka-Sigłowy laureatką Nagrody „Nauczyciel Roku” im. K.C. Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli akademickich UG | Wydział Filologiczny

20 marca 2015 podzczas uroczystego posiedzenia Senatu Uniwersytetu Gdańskiego z okazji jubileuszu 45-lecia uczelni nagrodę „Nauczyciel Roku” im. K.C. Mrongowiusza dla najlepszych nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego odebrała dr Urszula Patocka-Sigłowy, prodziekan ds. studenckich na Wydziale Filologicznym UG. Oprócz naszej Prodziekan Mrongowiuszami nagrodzeni zostali dr Piotr Arłukowicz z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UG oraz prof. dr hab. inż. Jerzy Błażejowski z Wydziału Chemii UG. Nagroda przyznawana jest dydaktom cieszącym się uznaniem akademickiej społeczności, a zwłaszcza studentów własnego Wydziału. Wyróżnieni nagrodą nauczyciele łączą pasję naukową, dydaktyczną i organizacyjną, ciesząc się dużą estymą wśród studentów.

Prodziekan ds. studenckich na Wydziale Filologicznym UG, dr Urszula Patocka-Sigłowy jest związana z Uniwersytetem Gdańskim od początku swojej naukowej kariery. Od 2008 roku – przez dwie kadencje – pełni funkcję Prodziekana Wydziału Filologicznego ds. Studenckich i dała się poznać jako gorący rzecznik spraw studenckich a jednocześnie znakomity organizator wielu wydziałowych i uczelnianych przedsięwzięć. Pracę organizacyjną godzi z naukową pasją. Jej zainteresowania naukowe to komunikowanie polityczne,  dyskurs medialny,  kreowanie wizerunku, wartościowanie w języku. Łączy je z powodzeniem z profesjonalnie prowadzonymi zajęciami.

Nagroda „Nauczyciel Roku” imienia Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza jest przyznawana na Uniwersytecie Gdańskim każdego roku za szczególne osiągnięcia dydaktyczne trzem nauczycielom akademickim UG. Kandydatów do nagrody zgłaszają dziekani wydziałów w porozumieniu z wydziałowymi radami samorządu studentów. Wnioski rozpatruje powołana specjalnie Komisja Konkursowa złożona ze studentów i  nauczycieli akademickich. Patronem nagrody jest Krzysztof Celestyn Mrongowiusz (1764-1855) wybitny gdański pedagog i uczony, zasłużony dla zachowania polskości Pomorza, nauczuciel języka polskiego w Gdańskim Gimnazjum Akademickim.
Fot. Krzysztof Klinkosz

czwartek, 9 kwietnia 2015 roku, 14:26