fbpx Wręczenie nagród w Międzynarodowej Olimpiadzie z Języka, Literatury i Kultury Rosyjskiej | Wydział Filologiczny

13.04.2015 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom I etapu

IV Międzynarodowej Olimpiady z Języka, Literatury i Kultury Rosyjskiej

organizowanej przez Katedrę Pragmatyki Komunikacji i Akwizycji Języka Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej przy współpracy z Bałtyckim Federalnym Uniwersytetem im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie.
Pieczę nad organizacją Olimpiady w naszym Instytucie sprawowały niezawodnie dr Katarzyna Wądołowska-Lesner i mgr Olga Jerszowa.
Do udziału  I etapie Międzynarodowej Olimpiady z Języka, Literatury i  Kultury Rosyjskiej zgłosiło się ponad 70 studentów Uniwersytetu Gdańskiego, w tym  członkowie Kół Naukowych Translationis oraz Czeburaszka. Sześciu studentów Uniwersytetu Gdańskiego, którzy uzyskali najlepsze wyniki, zostało zaproszonych do udziału w II etapie Olimpiady, który odbędzie się 21-22 maja w Kaliningradzie. Są to: Aleksandra Królikowska, Mateusz Kaczmarek, Julia Kozakowska, Katarzyna Andrzejak, Rafał Wolsza, Anastasiia Krasota.

Laureaci  Olimpiady na III poziomie zaawansowania:
I miejsce – Anastasiia Krasota, studentka I roku filologii rosyjskiej na studiach II stopnia

Laureaci  Olimpiady na II poziomie zaawansowania:
I miejsce – Rafał Wolsza, student III roku filologii rosyjskiej
II miejsce – Katarzyna Andrzejak, studentka III roku rosjoznawstwa
III miejsce – Katarzyna Grabowska, studentka I roku filologii rosyjskiej na studiach II stopnia
Wyróżnienia: Lidia Porosińska i Karolina Kutnik, studentki I roku filologii rosyjskiej na studiach II stopnia

Laureaci  Olimpiady na I poziomie zaawansowania:
I miejsce – Aleksandra Królikowska, studentka II roku filologii rosyjskiej
II miejsce – Mateusz Kaczmarek, student II roku filologii rosyjskiej
III miejsce – Julia Kozakowska, studentka I roku rosjoznawstwa
Wyróżnienia: Aleksandra Kimak, studentka II roku filologii rosyjskiej i  Aleksandra Lenczewska, studentka I roku rosjoznawstwa
Laureatom konkursu świetnych wyników pogratulowali gospodarze oraz zaproszeni goście: Dyrektor RCNK – Pani Jelena Wołgina oraz Attache Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej – Pan Łuka Ezersky.

NAGRODY dla laureatów I etapu Olimpiady UFUNDOWALI:
  • Prorektor ds. studenckich – Pan Prof. UG, dr hab. Józef Arno Włodarski
  • Dyrektor Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej – Pani Prof. UG, dr hab. Monika Rzeczycka
  • Wydawnictwo Edgard
  • Wydawnictwo Naukowe PWN