fbpx Wykład otwarty dla licealistów i gimnazjalistów | Wydział Filologiczny

Wykład otwarty dla licealistów i gimnazjalistów

Dla licealistów i gimnazjalistów

Dziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego oraz Fundacja BETWEEN.POMIĘDZY
zapraszają licealistów i gimnazjalistów na wykład otwarty

New Stories for the Future.

Wykład stanowić będzie znakomitą okazję dla przyszłych studentów, by uczestniczyć w wykładach uniwersyteckich na terenie Kampusu Oliwa oraz by sprawdzić jak wyglądają zajęcia odbywające się w ramach programu BETWEEN.EDUKACJA. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim przez wykładowców anglistyki (prof. David Malcolm, dr Monika Szuba i dr Tomasz Wiśniewski) i choć dotyczyć będzie kultury brytyjskiej zabierze nas w różne zakątki świata. Opowiadać będziemy o szkockim samuraju, o podboju imperium Inków, o współczesnym Londynie, ale i o literaturze brytyjskiej. Na zakończenie przedstawimy szereg wydawnictw powiązanych z programem, w tym tłumaczenia poezji oraz Almanach Between.

Wykład odbędzie się w czwartek 24 września 2015 roku na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego (budynek Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51 w aula 21) i trwać będzie 60 minut. Udział jest bezpłatny lecz obowiązuje rejestracja. Zainteresowanych nauczycieli/opiekunów prosimy  o kontakt na adres: between@ug.edu.pl. Pierwszeństwo uczestnictwa mają szkoły stale współpracujące z programem.
BETWEEN.EDUKACJA
Edukacja stanowi kluczowy komponent oferowanych przez fundację BETWEEN.POMIĘDZY działań. Organizowane we współpracy z konkretnymi szkołami i instytucjami kultury warsztaty, wykłady i spotkania autorskie kierowane są do gimnazjalistów, licealistów oraz wszystkich zainteresowanych literaturą i teatrem. Spotkania odbywają się w ciągu całego roku.

Szczegółowe informacje o fundacji oraz relacje z warsztatów edukacyjnych dostępne są na facebooku (between.pomiędzy) oraz na stronie internetowej www.between.org.pl.
wtorek, 15 września 2015 roku, 10:51