fbpx Wizyta Ambasadora Królestwa Danii na Wydziale Filologicznym z raportem "Szczęście po duńsku" | Wydział Filologiczny

happy

W czwartek 2 grudnia 2015 odbyła się wizyta Ambasadora Królestwa Danii Steena Hommela. Spotkanie zorganizowane przez Instytut Skandynawistyki i Lingwistyki Stosowanej reprezentowany prof. UG, dr. hab. Kazimierza Musiała poświęcone było fenomenowi Danii jako kraju najszczęśliwszych ludzi na świecie. Raport dotyczący poczucia szczęścia w społeczeństwie i osiągnięć Danii w tej dziedzinie przedstawił Dyrektor The Happiness Research Institute Meik Wiking. W szerokim gronie studentów i naukowców dyskutowane były sposoby pracy nad poczuciem szczęścia, które jest blisko skorelowane m.in. poziomem zaufania społecznego wśród ludzi. Warto zwrócić uwagę na to, że Polska w 2015 roku uplasowała się dopiero na 60. miejscu w dziedzinie poczucia szczęścia wśród swoich obywateli. Jest co analizować, nad czym pracować, ale jest także skąd czerpać dobre wzorce społecznych zachowań i stosunku państwa do obywateli.

Galeria zdjęć z seminarium
happyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappy