fbpx Matura z Uniwersytetem Gdańskim | Wydział Filologiczny

Matura z Uniwersytetem Gdańskim

pogotowie
Matura z Uniwersytetem Gdańskim

,,Pogotowie Maturzysty” odpowiada na alarm o zbliżających się egzaminach dojrzałości. Na  warsztatach maturalnych przypominamy najważniejsze treści i szkolimy niezbędne umiejętności. W ,,Pogotowiu Maturzysty” pierwszej pomocy i pełnego wsparcia udzielają pasjonatki swoich dziedzin - doktorantki i doktorki Uniwersytetu Gdańskiego.

Na Uniwersytecie Gdańskim trwa nabór na kursy przygotowujące do matury. W ,,Pogotowiu Maturzysty” na Wydziale Filologicznym można zapisać się na kurs z języka polskiego, języka angielskiego i francuskiego. Do wyboru jest poziom podstawowy i zajęcia, które przygotowują jednocześnie do zdania poziomu rozszerzonego. Przygotowaliśmy interesujące zajęcia o dynamicznej strukturze. Plan jest prosty: interesujące spotkania, rzetelna wiedza, przyjemność poznania, dobry wynik na maturze i pomysł na  przyszłość.
      Proponujemy wartościowe kursy, które pozwolą na przyswojenie najważniejszych treści oraz wyszkolenie umiejętności niezbędnych do zdania decydujących o przyszłości egzaminów.
Dodatkowo maturzyści spotkają się z doradcą zawodowym (coachem kariery), poznają swoje możliwości po maturze i posłuchają gościnnych wystąpień naszych profesorów.
Zapraszamy do zapisów:  pogotowiematurzysty.ug@gmail.com

Kursy rozpoczynamy w styczniu. Płatności uzależnione są od ilości osób w konkretnej grupie.
  • Język polski
  • Język angielski
  • Język francuski
Język polski

Kurs przygotowuje do zdania obu części egzaminu: pisemnej i ustnej. Program kursu przygotowującego do matury z języka polskiego rozpoczniemy od prezentacji epok, ich tendencji, myśli, prądów i twórców. Po systematyzującym wprowadzeniu, najważniejsze będzie myślenie problemowe i kształcenie niezbędnych umiejętności:
- analizy i interpretacji tekstu literackiego, tekstu o języku i tekstu popularnonaukowego (,,czytanie ze zrozumieniem” – I część matury)
- tworzenia poprawnej rozprawki i wypowiedzi ustnej
-twórczego myślenia problemowego, którego wymagają maturalne odwołania do innych tekstów kultury podczas pisania rozprawki i na egzaminie ustnym
- konwersacji z komisją egzaminacyjną
Zajęcie będą dynamiczne, oparte na rozmowach i wspólnej pracy.

Język angielski
Kurs przygotowuje do egzaminu ustnego oraz pisemnego.  Podczas zajęć symultanicznie pracujemy nad gramatyką oraz kształcimy najważniejsze umiejętności potrzebne na maturze: reading, writnig, listening speaking. Proponujemy dynamiczne zajęcia bazujące na tradycyjnej metodyce oraz na bazie  metod efektywnie wspierających swobodną konwersację. Wykorzystujemy również zadania i materiały zaczerpnięte z anglojęzycznej prasy/stron internetowych/radia.
Trenujemy niezbędne przy rozwiązywaniu zadań maturalnych myślenie problemowe, sytuacyjne, pracujemy z tekstami i słuchowiskami, prowadzimy żywe dyskusje i aktywizujemy uczniów do zaangażowanej pracy.
Zachęcać będziemy ich grami edukacyjnymi oraz zadaniami, które będą umieszczane na specjalnie założonych grupach na facebooku. Ważnym elementem będą także testy sprawdzające, które pomogą kształtować dopasowany do grupy plan zajęć oraz sprawdzać postępy każdego z uczniów.

Język francuski
     Kurs z języka francuskiego obejmuje materiał przygotowujący do egzaminu pisemnego i ustnego na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Celem kursu maturalnego jest zaznajomienie się z zasadami nowej matury, a także nabycie umiejętności rozumienia, tworzenia oraz redagowania wypowiedzi.
     Przygodę z francuskim rozpoczniemy od krótkiej prezentacji, polegającej na mówieniu o przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości. Podczas kursu będziemy ćwiczyć umiejętności komunikacyjne, zagadnienia gramatyczne oraz słownictwo. Kluczowym elementem „Francuskiego pogotowia Maturzysty” będzie szczegółowa analiza egzaminów maturalnych z ubiegłych lat. Ponadto ciekawą częścią programu będzie wiedza o kulturze Francji. Poznamy ciekawe zakątki Francji, porozmawiamy o sztuce, filmie oraz modzie.
poniedziałek, 14 grudnia 2015 roku, 14:31