fbpx X jubileuszowa edycja "Dyktanda z języka rosyjskiego" | Wydział Filologiczny

X jubileuszowa edycja "Dyktanda z języka rosyjskiego"

15 marca 2016 roku odbyła się jubileuszowa X edycja DYKTANDA z JĘZYKA ROSYJSKIEGO. Konkurs jest organizowany przez Instytut Filologii Wschodniosłowiańskiej, Katedrę Pragmatyki Komunikacji i Akwizycji Języka przy współpracy z  Bałtyckim Federalnym Uniwersytetem im. I. Kanta w Kaliningradzie. W Dyktandzie uczestniczyli studenci Uniwersytetu Gdańskiego (Filologii Rosyjskiej, Filologii Angielskiej, Rozjoznawstwa, Studiów Wschodnich) oraz uczniowie Liceów Ogólnokształcących z Województwa Pomorskiego:

Gdańskiego Liceum Autonomicznego, Ogólnokształcącego Liceum Programów Indywidualnych, ZSSiO w Gdańsku,  IV  Liceum  Ogólnokształcącego im. Marynarzy WOP w Gdańsku, VIII LO w Gdańsku, III LO w Gdyni, V LO w Gdyni, X LO w Gdyni, Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni, I LO w Tczewie, Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Słupsku, Zespółu  Szkół  Ponadgimnazjalnych  nr 2  w Kwidzynie. Łacznie w Dyktandzie wzięło udział 180 uczniów.

Dyktando odbywało się w dwóch grupach. Przeprowadzili je pracownicy naukowi z Kaliningradu: dr Irina Łukijanenko i dr Olga Wertińskaja.
Dziekan Wydziału Filologicznego prof. UG, dr hab. Andrzej Ceynowa ufundował rosyjskojęzyczne i książki o tematyce rosyjskiej dla wszystkich uczestników "Dyktanda z języka rosyjskiego".

Laureaci  X edycji „Dyktando z języka rosyjskiego” 2016

Grupa uczniów:

I miejsce – Marek Szczabel, uczeń  Liceum ekonomicznego w Gdańsku, (naucz. mgr A. Besman)
II miejsce – Józefina Hoszwa, uczennica III LO w Gdyni, (naucz. mgr B. Budkiewicz)
III miejsce – Agnieszka Chilińska, uczennica III LO w Gdyni, (naucz. mgr B. Budkiewicz)
IV miejsce – Damian Pałyga, uczeń III LO w Gdyni, (naucz. mgr B. Budkiewicz)
V miejsce – Joanna Nowak, uczennica X LO w Gdyni, (naucz. dr K. Wądołowska-Lesner)

Kategoria „Mój rosyjski”– Elizaveta Sklyarova, uczennica ZSP w Gdyni, (naucz. dr A. Rowan)
Grupa studentów:

I miejsce – Kinga Matusz, studentka I roku Filologii Rosyjskiej (studia II stopnia),
II miejsce – Karolina Wielądek, studentka I roku Filologii Rosyjskiej (studia II stopnia),
III miejsce – Anna Radziwonowicz, studentka I roku Filologii Rosyjskiej (studia II stopnia),
IV miejsce – Mateusz Borys, student I roku Filologii Rosyjskiej,
V miejsce – Marta Michta, studentka III roku Filologii Rosyjskiej,
VI miejsce –Aleksandra Wysokińska, studentka II roku Filologii Rosyjskiej.

Kategoria „Grupa początkująca Filologii Rosyjskiej”:

I miejsce – Joanna Szyk, studentka I roku,
wyróżnienie – Szymon Wiśniewski, student I roku.

Kategoria „Rosjoznawstwo”:

grupa zerowa – Paulina Sienkiewicz, studentka I roku
grupa zaawansowana – Patrycja Chludzińska, studentka III roku
wyróżnienie – Martyna Krejpcio, studentka III roku

Kategoria „Studia Wschodnie” – Marta Wasilak, studentka I roku

Kategoria „Mój rosyjski” – Anna Latchuk, studentka III roku Filologii Rosyjskiej

Patronat Honorowy nad Dyktandem objął Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

Nagrody dla laureatów ufundowali:

• Prezydent Miasta Gdańsk
  • Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury w Gdańsku
  • Bałtycki Federalny Uniwersytet im. I. Kanta w Kaliningradzie
  • Rektor Uniwersytetu Gdańskiego – prof. dr hab. Bernard Lammek
  • Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Gdańskiego – prof. dr hab. Józef Arno Włodarski
  • Wydawnictwa: Wydawnictwa: Szkolne PWN, WSiP, Cztery Głowy, Edgard, Lingea, Dr Klett

Informacji udzielają organizatorki:

Galeria zdjęć z X "Dyktanda z języka rosyjskiego"
1234567108911121314151617asdfgzxvbniiop
środa, 6 kwietnia 2016 roku, 13:11