fbpx Projekt Atelier littéraire i wizyta Oliviera Rolina na Wydziale Filologicznym | Wydział Filologiczny

Projekt Atelier littéraire i wizyta Oliviera Rolina na Wydziale Filologicznym

z

22 lutego 2018 znany francuski pisarz Olivier Rolin był gościem Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, we współpracy z którym zainicjował projekt Atelier littéraire. Rolin wygłosił wykład poświęcony znaczeniu wydarzeń z maja 1968 dla literatury. Po wystąpieniu pisarz złożył pamiątkowy autograf na plakacie, który można oglądać w Bibliotece Neofilologii, ul Wita Stwosza 51. Wydarzenie jest pierwszym z cyklu spotkań studentów romanistyki z francuskimi autorami. Autorką i koordynatorką przedsięwzięcia jest dr Katarzyna Kotowska z Instytutu Filologii Romańskiej przy współpracy z paryskim La Mél. SESJA ZOSTAŁA ZOORGANIZOWANA PRZY WSPARCIU AMBASADY FRANCUSKIEJ W POLSCE ORAZ INSTYTUTU FRANCUSKIEGO.

Koło Sympatyków Literatury Frankofońskiej UG w ramach autorskiego projektu towarzyszącego sesji Atelier littéraire. Gdańsk, poświęconej francuskim wydarzeniom z maja 1968 r. przygotowało film w konwencji kina niemego, który w sposób subiektywny ukazuje, jakie postulaty paryskich studentów znalazły odzwierciedlenie w polskiej rzeczywistości.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Koło Sympatyków Literatury Frankofońskiej UG serdecznie zaprasza także na wystawę laureatów konkursu fotograficznego Chacun est libre d’être libre, którą można oglądać w holu przed salą teatralną na Wydziale Filologicznym UG, w budynku Neofilologii, ul. Wita Stwosza 51. 22 lutego 2018 zostały ogłoszone nazwiska laureatek konkursu: Anny Ready, Aleksandry Siatkowskiej oraz Martyny Zapolnik.

Konkurs został zorganizowany dzięki wsparciu Prorektora ds. Studenckich, dr. hab. Arnolda Kłonczyńskiego, prof. nadzw., Prodziekan ds. studenckich Wydziału Filologicznego dr Eweliny Gutowskiej-Kozielskiej oraz pracowników i kierownictwa Biblioteki Neofilogicznej. Pracom fotograficznym towarzyszy wystawa o wydarzeniach maja 1968 r. oraz informacje o naszym gościu Olivierze Rolin.

Galeria zdjęć ze spoktania Oliviera Rolina ze studentami Instytutu Filologii Romańskiej i z otwarcia wystawy Chacun est libre d’être libre:
zzzzzzzzz
wtorek, 6 marca 2018 roku, 14:16